Základy rodinných domů – výkop a následná realizace (využíváme betony Cemex)

Přípravu staveniště a následné zakládání zvládáme na výbornou! Na pozemku v prvním kroku vytyčíme stavbu dle předložené dokumentace, uděláme skrývku, strhneme tedy vrchní vrstvu zeminy a pustíme se do zemní práce pro základové pásy a to většinou v případě rodinných domů u obvodových zdí o šířce 50-60cm a hloubce 80-120cm. Pro vnitřní nosné zdi o šířce 30cm a hloubce dle potřeby.

Po začištění základové spáry rozmísíme pomocí nakladače nebo bagru makadam a kamení (či jiný materiál) do výšky cca 10-20cm. Následně se základové pasy zalijí betonem, zde používáme výhradně beton značky z mixu.

Na vybetonované pásy založíme základ ze ztraceného bednění (proložené a propojené roxory a zalité betonem).

Uvnitř základu ze ztraceného bednění je třeba rozvést odpady, vodu a přivést vše ostatní potřebné. Všechny vedení se realizují dle projektu a patřičných norem.

Vnitřní prostor se dále zaveze a zhutní, naklademe zde štěrk cca 10cm po celé ploše, položíme kari sítě, které pevně spojíme k sobě.

Kolem ztraceného bednění postavíme další tentokrát dřevěné bednění, tzv. šalování. Posledním krokem je vylití celé základové desky betonem.

Díky našemu vybavení a zkušenostem jsme schopni provádět veškeré zemní práce na klíč dle požadavků.

 

Základy rodinných domů

Máte zájem o naše služby?

Napadají vás dotazy nebo máte zájem o nezávaznou kalkulaci?